Wyślij wiadomość
Yixing bluwat chemicals co.,ltd
produkty
Aktualności
Dom > Aktualności >
Company News About Profil aluminium Oczyszczanie ścieków
Wydarzenia
Łączność
Łączność: Mr. Eric Min
Faks: 86-510-87821558
Skontaktuj się teraz
Napisz do nas

Profil aluminium Oczyszczanie ścieków

2023-10-20
Latest company news about Profil aluminium Oczyszczanie ścieków

Wody odpadowe z profilów aluminium odnoszą się do ścieków wytwarzanych podczas procesu produkcji profilów aluminium.włącznie z cząstkami aluminium, oleje, pozostałości chemiczne i inne zanieczyszczenia.

 

Istnieje kilka metod oczyszczania ścieków z profilów aluminiowych:

  1. Metoda opadów: Jest to powszechna metoda oczyszczania ścieków, która polega na dodawaniu koagulantów chemicznych do agregacji zawieszonych cząstek stałych i zanieczyszczeń w ściekach,umożliwiając im osiedlenie się na dnie do separacji.

  2. Separacja odśrodkowa: odśrodkowanie jest stosowane do oddzielenia ścieków na ciekłe i osadne ścieki,z usuwaniem lżejszych zanieczyszczeń w oczyszczonym płynie w celu zmniejszenia zanieczyszczeń w ściekach.

  3. Biologiczne oczyszczanie: Procesy biologiczne, takie jak osad aktywowany lub biofiltry, mogą być stosowane do rozkładu materii organicznej i jej rozkładu na bezpieczniejsze substancje.

  4. Separacja membranowa: Różne technologie membranowe, takie jak mikrofiltracja, ultrafiltracja lub odwrotna osmoza, mogą być stosowane do filtrowania i oddzielenia rozpuszczonych zanieczyszczeń i drobnych cząstek z ścieków.

  5. Oczyszczanie chemiczne: niektóre ścieki mogą wymagać specjalnego oczyszczania chemicznego w celu usunięcia określonych zanieczyszczeń, zazwyczaj w zależności od specyficznego składu ścieków.

 

Laboratorium Bluwat próbowało chemicznego oczyszczania ścieków z aluminium.

 

Krok 1: Dodać wodny środek odbarwiający

Krok 2: Dodać chlorek polialuminiowy

Krok 3: Ustawić pH na 7-8

Krok 4: Dodać poliakrylamid

 

Jak widać, 99% koloru i zawieszonych materiałów zostało usuniętych.

 

Jeśli również masz problemy z obróbką profilu aluminiowego, spróbuj tego rozwiązania, chcielibyśmy usłyszeć Twoje opinie!